יום שני, 13 ביולי 2020

איך קורונה וירוס מתבטא דרך ציורי גרפיטי ברחבי העולם

קורונה ווירוס לא רק השתים קלקלה של כל העולם וגרם לסבל של מיליוני אנשים, אלא גם באופן פרדוקסלי גרם להתעוררות בתחום ציורי גרפיטי. בכתבה הזאת אתם תוכלו לראות גלריית ציורים של ציירים שונים מכל העולם. אנחנו גם ננסה לנסח את המשמעויות ורגשות שציירים ניסו לשדר דרך היצירות שלהם. בגדול נראה שיש שלושה סוגים שונים איך ציירי גרפיטי רואים מה זה קורונה ווירוס ואיך כדי להתייחס לתופעה הזאת.

הסוג הראשון: בציורים האלה אפשר לראות את היחס הרציני לקורונה. הציירים משתמשים מילים ותגים כמו STAY AT HOMESTAY SAFEIT’S SERIOUSWASH YOU HANDS וכו'. לתשומת לבכם, הנה הגלריה של הציורים מה סוג הזה:


הסוג השני: הציורים מהסוג הזה כנראה צוירו על ידי הציירים שלא כל כך מאמינים שקורונה וירוס זה הסכנה האמיתית. הסכנה האמיתית היא הקונספירציה שהיא מאחוריה את הסיפור של התקפת קורונה. פה אנחנו רואים פוליטיקאים מפורסמים וכל מיני מוצרים שכביכול מקודמים בחסות של התקפת קורונה כמו אלכוהול, 5G ואחרים.

והסוג השלישי: הסוג הנפוץ ביותר של הגרפיטי איפה שציירים צוחקים על קורונה וירוס בכל מיני צורות. זה הסוג החיובי ביותר, כי הוא בעצם לוחם בפחד באופן אפקטיבי ביותר – הופך את הפחד לצחוק.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה